EXCLUSIV Victor Angelescu: ”99% mai facem un transfer. Ne-am înţeles deja cu jucătorul” Ce a spus despre Claudiu Belu şi despre arbitraj

Rapid

CS Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Rapid, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii 1, în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză.

La Sport Center, Victor Angelescu, finanţator la Rapid, a explicat: ”Am luat gol în minutul 92, ăsta este fotbalul, mergem înainte. Nu cred că e drept, dar mergem mai departe

El a vorbit şi despre problemele de arbitraj din acest meci, dar şi despre eliminarea lui Claudiu Belu, pe care nu l-a acuzat: ”Cum am văzut noi, în momentul în care joci cu un om în minus, e greu. Craiova este o echipă bună, s-a văzut asta. Acolo s-a rupt pentru noi. Nu am ce să-i reproşez lui Belu, sincer nu mi se pare primul de galben, dar nu stăm acum la detalii, se întâmplă. A făcut meciuri foarte bune Belu, iar acum a făcut o imprudenţă. Probabil că puteam să câştigăm. Tactic, am dominat prima repriză, am dat şi gol, am avut o ocazie mare. E frustrant să iei goluri în minutele 84 şi 92, dar asta este. Eu nu vorbesc despre arbitraj şi nu îmi place să comentez. Am spus doar ce mi s-a părut. Nu ne-am făcut calcule câte puncte facem în primele şapte etape, dar e clar că suntem pe plus. Rezultatele au fost o surpriză plăcută pentru toţi cei din club” a spus finanţatorul giuleştean.

Angelescu a anunţat încă un transfer la Rapid: ”99% mai vine un jucător săptămâna viitoare. Deja ne-am înţeles cu el şi probabil că va fi ultimul. Posibil să vină şi al doilea, dar nu cred. Obiectivul este de a rămâne în prima ligă. Suntem bine unde suntem” a încheiat Victor Angelescu.

Afla mai multe despre: victor angelescu