Explicaţiile înfrângerii Rapidului cu FC Voluntari: ”Fără Săpunaru şi Albu şi-au pierdut inima”

Rapid

Rapid a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa FC Voluntari, în etapa a zecea a Ligii I. Basarab Panduru a comentat înfrângerea Rapidului la Minutul 91.

Rapid a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa FC Voluntari, în etapa a zecea a Ligii I.

La Minutul 91, Basarab Panduru a desluşit misterul înfrângerii formaţiei giuleştene. Absenţa lui Săpunaru, dar şi cea a lui Albu a contat enorm, crede expertul Telekom Sport:

”Nu mă aşteptam ca Rapid să piardă. Fără Săpunaru şi Albu şi-au pierdut inima pentru că atitudinea a fost diferită de orice meci. Mi se pare că de la un anumit moment, Rapid îşi pierde mintea, în loc să joace, au devenit preocupaţi de alte lucruri. O mare victorie pentru FC Voluntari.

Practic nu ai antrenor pe bancă. A fost şi suspendat, nu a putut să facă nimic. Trebuie să-şi pună şi întrebarea cum au gestionat cele două săptămâni. Este foarte important” a spus Panduru la Minutul 91.

Rapid este pe locul 6 în Liga 1, cu 17 puncte după primele zece runde. În etapa viitoare, formaţia giuleşteană joacă în deplasare la Sepsi Sf. Gheorghe.

Afla mai multe despre: pandururapid