FABULOS! Record stabilit de Manchester City în primele 18 minute ale meciului cu Watford

Premier League

Manchester City a marcat de 5 ori în primele 18 minute ale partidei cu Watford din Premier League.

Formaţia lui Pep Guardiola a început furibund partida cu Watford de pe teren propriu. În chiar minutul 1, David Silva a marcat primul gol al meciului, după pasa lui Kevin de Bruyne. A fost cel mai rapid gol al sezonului, reuşita lui Silva petrecându-se în secunda 52.

În minutul 6, Kun Aguero a făcut 2-0, pentru ca 6 minute mai târziu, Riyad Mahrez să majoreze scorul la 3-0. Celălalt Silva, Bernardo a punctat pentru 4-0, pentru ca în minutul 18, Nicolas Otamendi să ajungă la pasa lui Kun Aguero şi să înscrie astfel al 5-lea gol al ”cetăţenilor”.

Cele 5 goluri marcate în decurs de 18 minute, reprezintă un record istoric pentru un club din Premier League. Un alt record stabilit de City în urma acestui meci este ”cea mai mai diferenţă de scor înregistrată la pauză într-un meci de Premier League” după cum anunţă BBC.

Totodată, argentinianul Aguero a reuşit şi el propriul record. Este primul fotbalist din Premier League care marchează în fiecare din primele şase meciuri ale sezonului!

Afla mai multe despre: manchester citykun aguero