Fanii DDB au reacţionat la finalul partidei dintre Dinamo şi FCSB. "Aţi avut noroc că nu am fost în trebuie astăzi!"

Dinamo a pierdut în faţa celor de la FCSB cu scor 0-1. După meci fanii grupării din Ştefan cel Mare şi-au exprimat susţinerea faţă de club şi au promis că aceştia se vor revanşa în meciul din Cupă, acest lucru fiind un mesaj pentru cei de la FCSB.

Fanii DDB au reacţionat la finalul partidei dintre Dinamo şi FCSB

Dinamo - FCSB s-a încheiat cu scorul 0-1, iar pentru roş-albaştrii a marcat Tănase în minutul 8. La echipa din Ştefan cel Mare, Filip a luat două cartonaşe galbene, lucru care l-a scos din meci în minutul 79.

După ce s-a încheiat derby-ul, fanii DDB, au postat un mesaj pe reţelele de socializare, prin care îşi arătau susţinerea faţă de echipă, dar l-au criticat şi pe arbitrul Sebastian Colţescu şi au mai anunţat că îşi vor lua revanşa în faţa echipei lui Becali în partida din Cupa României.

"MAI AVEŢI NEVOIE DE VREO DOVADĂ CĂ SUNTEM SINGURI?

Şi că putem reuşi DOAR PRIN NOI?

Toată lumea impresionată de ce reuşesc suporterii lui Dinamo din DDB.

DAR NUMAI PÂNĂ APARE ÎN ECUAŢIE STELUŢA LUI GIGI BECALI

Comentatori, moderatori, arbitri, TOŢI ÎNTR-O ADMIRAŢIE PROFUNDĂ pentru aceşti MAGNIFIGI JUCĂTORI cu care toţi au POSTERE PE ŞIFONIERE!

MAGNIFICI JUCĂTORI care, cităm, “e normal să tragă de timp în ultimele minute. Cine nu ar proceda la fel?”

PĂI CUM CINE, DOMNILOR COMENTATORI, JUCĂTORII ĂIA MAGNIFIGI AI FCSB!

Doar 1-0, domnilor!? Magica voastră steluţa!? Cum aşa!?

ŞI CE TREBUIA SĂ MAI FACĂ OVIDIU POPESCU ĂLA, CA SĂ PRIMEASCĂ UN GALBEN!?

SEBASTIANE, MĂCAR UN AVERTISMENT VERBAL, MĂ! PE AI NOŞTRI I-AI NENOROCIT!

ASTA E, CÂINILOR, MERGEM MAI DEPARTE!

Să sperăm că Gane şi băieţii vor avea mai multă inspiraţie şi poate un pic mai mult curaj în Cupă, unde SĂ NE LUĂM REVANŞA!

Pentru că echipa cu care am jucat azi sigur nu e BAYERN combinată cu REAL MADRID cum o văd, o comentează şi o arbitrează ăştia!

AŢI AVUT NOROC CĂ NU AM FOST ÎN TRIBUNE ASTĂZI!

SUNTEM SINGURI, FRAŢILOR! ŞI VOM REUŞI DOAR PRIN NOI!

ÎN MOMENTELE ASTEA SE VĂD CARACTERELE, CÂINILOR!

SUNTEM UNICI! ŞI VOM DOVEDI!", au postat cei de la DDB.

Dinamo este pe locul 9 şi are 25 de puncte după 21 de partide în Liga I. Meciul dintre Dinamo şi FCSB din Cupa României va avea loc miercuri, pe 10 februarie, de la ora 20:30.

Afla mai multe despre: dinamo ddb