Fanii lui Rangers au luat cu asalt reţelele de socializare! Reacţiille după "dubla" reuşită de român cu Braga

Fotbalistul lui Rangers, Ianis Hagi, i-a cucerit definitiv pe fanii scoţieni, în urma meciului mare făcut în 16-imile Europa League cu Braga.

VIDEO | Glasgow Rangers - Braga 3-2 (I. Hagi 67, 82, Aribo 75 / Fransergio 11, Ruiz 59)

Mijlocaşul român a fost unul dintre cei mai buni fotbalişti de pe teren şi singurul de la Rangers care s-a evidenţiat în prima repriză, datorită acţiunilor reuşite. Repriza secundă a fost de vis pentru român.

Ianis Hagi a marcat două goluri, iar fanii lui Rangers au invadat reţelele de socializare, unde au transmis mesaje, în urma victoriei superbe a scoţienilor.

"Ianis Hagi, cel mai bun fotbalist din Scoţia"

"A fost un meci uimitor. Ianis Hagi, ce fotbalist"