VIDEO FC Argeş - FC U Craiova 1948 1-0. Işfan aduce primele puncte pentru piteşteni pe teren propriu

FC Argeş a învins pe teren propriu FC U Craiova 1948, scor 1-0. Alexandru Işfan a marcat singurul gol al meciului în prelungirile primei reprize

Min 69. Şut expediat de Palici, fără probleme pentru portarul Mogoşanu

Min 49. Dublă ocazie pentru formaţia oaspete. Oltenii puteau egala scorul în Trivale

Min 46. Start în repriza a doua

Min 45+1 GOOOL! FC Argeş deschide scorul! Işfan apare nemarcat la un corner şi trimite cu capul în poarta lui Mogoşanu

Min 37. Huyghebaert primeşte cartonaşul galben. Se pare că belgianul va fi suspendat etapa viitoare pentru duelul cu FCSB, anunţă comentatorul Cosmin Băleanu

Min 32. Ocazie pentru FC Argeş. Palici a fost în prim plan

Min 14. Oaczie pentru oaspeţi! Marquet putea deschide scorul

Min 1. A început duelul din Trivale

FC Argeş va primi vizita lui FC U Craiova 1948, în a opta etapă a Ligii 1, prima după încheierea pauzei internaţionale. Una dintre revelaţiile sezonului trecute va înfrunta câştigătoarea Ligii 2 din ultima stagiune, însă echipele arată foarte diferit faţă de începutul verii.

Trupa lui Prepeliţă şi-a pierdut golgheterul, talismanul şi cel mai important jucător, Cephas Malele. Elveţianul cu origini angoleze a plecat în Arabia Saudită, unde are să încaseze mult mai mulţi bani decât putea spera la Piteşti. De la plecarea sa, echipa nu a mai arătat la fel.

Argeşenii se chinuie să înscrie, iar asta va continua şi cu FC U, cu Mutu pregătindu-şi bine defensiv echipa. Campioana ultimului sezon de Liga 2 şi-a schimbat aproape în întregime lotul, iar noii jucători aduşi, majoritatea străini, sunt de calitate, deşi mai au nevoie de timp pentru a se cunoaşte.

Cu speranţe mari în Bănie, Mutu trebuie să găsească o formulă câştigătoare cât mai curând, sau riscă să fie demis încă de la primul club pe care îl preia după aventura de la naţionala mică. Pe alocuri, FC U Craiova a arătat incredibil, însă punctele spun altă poveste, oltenii având doar opt după şapte etape, iar argeşenii şapte.

Afla mai multe despre: liga 1fc u craiovafc argeşlive argeş craiova