FC Argeş, victorie importantă cu Metaloglobus. Piteştenii lui Emil Săndoi urcă pe poziţia secundă în Liga a 2-a

Liga 2

FC Argeş Piteşti a câştigat cu 2-0 meciul cu Metaloglobus şi a urcat pe poziţia a 2-a în liga a doua. Unicul gol al primei reprize a fost reuşit de Buhăescu, în minutul 7, din penalty, în timp ce scorul final a fost stabilit în minutul 90+4.

Trupa antrenată de Emil Săndoi a strâns şapte puncte în primele trei etape şi e pe locul doi în Liga a 2-a, la două puncte în spatele liderului Chindia Târgovişte.

De cealaltă parte, Metaloglobus nu are nicio victorie în acest start de sezon şi se află pe poziţia a 18-a, cu un singur punct strâns.

Afla mai multe despre: fc argesmetaloglobusliga 2