FC Barcelona a câştigat Liga Campionilor la handbal masculin! Antrenorul acesteia, Xavi Pascual, vine la Dinamo Bucureşti

Handbal

FC Barcelona a reuşit să câştige, cu uşurinţă, Liga Campionilor la handbal masculin.

Echipa de handbal masculin a FC Barcelona a câştigat, duminică seară, Liga Campionilor, după ce a învins în finala competiţiei formaţia Aalborg Handball, scor 36-23 (16-11), la Turneul F4 de la Koln. Antrenorul catalanilor, Xavi Pascual, ve veni la Dinamo Bucureşti din viitorul sezon.

FC Barcelona a câştigat Liga Campionilor la handbal masculin!

Medalia de bronz a Ligii Campionilor a revenit echipei PSG Handball, care a dispus, tot duminică, în finala mică, de Nantes HBC, cu 31-28. În semifinalele Turneului F4, Aalborg a învins PSG cu scorul de 35-33 (13-15), în timp ce FC Barcelona a dispus de Nantes HBC, scor 31-26 (15-13).

Afla mai multe despre: liga campionilor handbalfc barcelona