FC Barcelona, eliminată de Athletic Bilbao în sferturile Cupei Spaniei. Fraţii Inaki şi Niko Williams au marcat golurile victoriei în prelungiri

Formaţia FC Barcelona a fost eliminată, miercuri seară, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a fost învinsă, cu scorul de 4-2, după prelungiri, de echipa Athletic Bilbao.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul era egal, 2-2, astfel că s-a intrat în prelungiri.

Pentru FC Barcelona au marcat Lewandowski (26) şi Yanal (32), iar pentru Athletic Bilbao au înscris Guruzeta (1), Sancet (49), Inaki Wiliams (105+2) şi Niko Williams (120+1).

În semifinalele Cupei Spaniei s-au mai calificat Real Sociedad şi Mallorca, în timp ce meciul Atletico Madrid - FC Sevilla, ultimul din sferturi, are loc joi.

Afla mai multe despre: fc barcelonaathletic bilbaocupa spaniei