FC Botoşani, învinsă de polonezii de la Arka Gdynia, în stagiul de pregătire din Antalya

Fotbal intern

FC Botoşani a fost învinsă de echipa poloneză Arka Gdynia, scor 2-0, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Golurile au fost marcate de  Esqueda din minutul 31 şi Szwoch în minutul 69 din penalti.

Pentru FC Botoşani în prima repriză au jucat: Cobrea – Dumitras, Plamada, Burca, Musat – Tincu, Rodriguez – Roman, Achim, Golofca – Golubovic

În repriza a doua au evoluat: Cobrea – Ungurusan, Miron, Burcă, Acsinte – Achim, Cucu – Moruţan. Rodriguez, Golofca – Axente. Au mai intrat Piftor, Oaidă si Esteban.

Miercuri, moldovenii se vor întoarce în ţară unde se vor pregăti pentru prima partidă oficială din acest an contra formaţiei Juventus Bucureşti.

Afla mai multe despre: botosaniliga 1juventusbucuresti