FC Hermannstadt a încheiat la egalitate partida amicală cu Akademia Puskas, la Marbella

FC Hermannstadt a remizat, scor 1-1, cu formaţia de primă ligă din Ungaria, Akademia Puskas, într-o partidă amicală din cantonamentul susţinut de sibieni la Marbella (Spania).

Formaţia antrenată de Vasile Miriuţă a deschis scorul în minutul 25, după ce Yazalde a reluat pe poartă o centrare venită din lateral, de la 20 de metri. Egalarea a venit în minutul 70, când Josip Knezevic a prins un şut de la distanţă, mingea a fost deviată de un fundaş al Sibiului  şi s-a scurs în poartă.

Primul 11: Cristiano - Luchin, Viera, Stoica, Opruţ - Petrescu, Pires, Taira, Dumitriu, Caiado - Yazalde.

Rezerve: Novo, Buşu, Dâlbea, Rimane, Cordea, Offenbacher, Vodă, Buzan, Niţă, Sîntean, Plazonja, Dobrosavlevic, Bălan.

Akademia Puskas se află pe locul 4 în prima ligă din Ungaria, la 11 puncte distanţă de liderul Ferencvaros.

Pentru FC Hermannstadt, următoarele partide amicale se vor disputa împotriva ruşilor de la FC Krasnodar (20 ianuarie) şi a croaţilor de la NK Osijek (23 ianuarie).

Afla mai multe despre: fotbal