FC Hermannstadt a uitat să mai câştige, dar Ruben Albes rămâne optimist înainte de Cupa României: ”E un moment bun să câştigăm după două luni”

Hermannstadt​

Astra şi Hermannstadt au oferit un meci frumos, în Liga 1. Giurgiuvenii au câştigat cu 1-0, datorită reuşitei lui Vali Gheorghe.

FC Hermannstadt a uitat să mai câştige în Liga 1, iar aa finalul partidei, Ruben Albes nu şi-a ascuns dezamăgirea: ”A fost greu, jucătorii au făcut tot ce le-am spus toată săptămâna, am jucat cu foarte multă agresivitate, încercând să găsim spaţiile potrivite. Am pierdut meciul, aşa că suntem dezamăgiţi. Trebuie să facem lucrurile mai bine, să recuperăm jucătorii, am primit două veşti bune după foarte mult timp, Goran (n.r Karanovic şi Belu au putut să joace câteva minute. Trebuie să muncim din greu, să fim ca o familie, cu stilul nostru şi trebuie să recuperăm jucătorii. Trebuie să văd dacă am jucători suficienţi pentru acest meci (n.r de Cupă), după vreau să câştig fiecare meci în orice competiţie, poate e un moment bun să încercăm să câştigăm după două luni” a mărturisit antrenorul spaniol, după jocul cu Astra.

Astra Giurgiu a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Valentin Gheorghe, în minutul 82.

Afla mai multe despre: ruben albes