FC Viitorul încheie fără victorie stagiul de pregătire din Antalya. Bilanţ îngrijorător pentru echipa lui Gică Hagi

Farul Constanța

FC Viitorul a întâlnit, în ultimul meci de verificare de la Belek, formaţia poloneză Jagiellonia. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile reuşite de Rivaldinho, în minutul 3, respectiv Imaz, în minutul 11.

Au evoluat următoarele echipe:

• FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Căbuz - Damian, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Ciobanu (60 Iacob), Malcom (60 Artean), Bîrnoi (46 Mladen) - Iancu, Zoua (46 Pitu), Rivaldinho;
  • Jagiellonia (antrenor Iavaylo Petev): Ilyev - Wojcicki, Arsenic, Ewiecien, Zawodnik, Savkovic, Romanchuk, Pospisil, Prikryl, Imaz, Mudrinski. Au mai intrat: Szymonowicz, Stawiarz, Nawrocki, Bodvarsson, Kadlec.

FC Viitorul încheie, astfel, fără victorie stagiul de pregătire din Antalya. Echipa lui Gică Hagi a înregistrat două remize şi patru înfrângeri, reuşind să înscrie doar trei goluri în cele şase meciuri.

Rezultatele complete ale meciurilor amicale disputate de FC Viitorul în Antalya:

-14 ianuarie: FC Viitorul - Young Boys Berna (Elveţia) 0-1

-17 ianuarie: FC Viitorul - Olimpik Doneţk (Ucraina) 1-2 (Iancu).

-21 ianuarie: FC Viitorul - Sturm Graz (Austria) 0-0

-22 ianuarie: FC Viitorul - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1

-24 ianuarie: FC Viitorul - Ballkani (Kosovo) 1-4 (Matei)

-24 ianuarie: FC Viitorul - Jagiellonia (Polonia) 1-1 (Rivaldinho)

Prima partidă oficială a Viitorului va avea loc luni, 3 februarie, de la ora 20.00, în deplasare cu Politehnica Iaşi, în direct la Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: viitorul