FC Viitorul - Sturm Graz 0-0. Echipa lui Gică Hagi rămâne fără victorie în cantonament

Farul Constanța

Meciul amical dintre FC Viitorul şi Sturm Graz s-a terminat la egalitate 0-0

Amical FC Viitorul - Sturm Graz 0-0

• Echipa de start trimisă în teren de Gheorghe Hagi: Buzbuchi - Dussaut, Ţîru (C), Mladen, de Nooijer - Achim, Artean, Matei - Rivaldinho, Zoua, Chiţu.

Acesta este cel de-al treilea meci amical pe care FC Viitorul îl dispută în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. În primul meci de pregătire din Antalya, FC Viitorul a pierdut, scor 0-1, în faţa campioanei ultimilor doi ani din Elveţia şi totodată actualul lider, Young Boys Berna. Singurul gol al meciului a fost reuşit de elveţieni, în finalul primei reprize, prin Assale.

Vineri, în cea de-a doua partidă din Antalya, formaţia FC Viitorul a fost învinsă, cu scorul de 2-1, de echipa ucraineană Olimpik Doneţk. Golul echipei constănţene a fost marcat de Iancu, în minutul 38. Ucrainenii au înscris prin Chogadze ‘12 şi Zaviyskiy ‘67.

Afla mai multe despre: viitorul