FC Voluntari a fost învinsă cu 1-2 de Haladas, într-un meci amical

Formaţia FC Voluntari a fost învinsă, joi, cu scorul de 2-1, de echipa Haladas, în ultima partidă amicală din cadrul cantonamentului din Antalya.

Golul echipei FC Voluntari a fost marcat de Adrian Bălan, în minutul 77, la 5 minute de la intrarea sa pe teren.

Tehnicianul Cristiano Bergodi a început partida cu următorul “11”: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Russo, Buliga - Căpăţînă, Răuţă, Deac, Ion Gheorghe - Gadze, Tudorie. Pe parcursul reprizei a doua au mai jucat: Hodorogea, Pârcălabu, Laidouni, Adrian Bălan, Mircea Leasă, Dinu, Popadiuc.

Tot joi, însă în Spania, Concordia Chiajna a întâlnit formaţia chineză Wuhan Zall. Meciul s-a întrerupt în minutul 50, la scorul de 1-0 pentru Wuhan. Antrenorul chinezilor a luat decizia de a-şi scoate jucătorii de pe teren în urma unui fault banal la mijlocul terenului, a precizat Concordia.

Afla mai multe despre: fc voluntariamicalchiajna