FC Voluntari - Astra 1-3 / Astra Giurgiu s-a distrat în deplasare. Budescu, gol şi pasă de gol

Astra Giurgiu a făcut spectacol, în deplasare, cu FC Voluntari, scor final 1-3.

Astra nu a întâmpinat probleme în meciul cu FC Voluntari. Ilfovenii au marcat prin tânărul Albert Stahl, care a deschis scorul încă din minutul 13 al partidei din pasa lui Budescu. Al doilea gol a fost marcat de Constantin Budescu, fix înainte de pauză. Valentin Gheorghe, revenit de la cabine, şi-a trecut numele pe tabelă.

Singurul gol marcat de FC Voluntari a venit în minutul 70 prin Ion Gheorghe. Fotbalistul a depăşit un adversar şi l-a învins pe Popa.
După această partidă, Astra este pe locul 12 în clasament, cu 22 de puncte. În timp ce, FC Voluntari este pe locul 15, cu 17 puncte.

VIDEO | FC Voluntari - Astra 1-3 (Ion Gheorghe 70 / Stahl 13, Budescu 45, V. Gheorghe 51)

ECHIPELE DE START:

FC Voluntari: Lavin - I. Costin, Balaur, Fl. Achim, Armaş, Ricardinho - Tavares, Borţoneanu, A. Ivanov - Angelov, Da Veiga Lopes
Rezerve: Rîmniceanu - Buliga, Al. Vlad, Dorobanţu, Al. Ilie, Droppa, I. Gheorghe, Al. Stoia, Satli Antrenor: Bogdan Andone

Astra: M. Popa - Canadija, De Sousa, Jovanovic, David Bruno - Crepulja - Wutrich, Boe Kane, Budescu, V. Gheorghe - Stahl
Rezerve: Bolboaşă - Merloi, Montini, Riza, Balaure, G. Şerban, C. Ion
Antrenor: Eugen Neagoe

Stadion: „Anghel Iordănescu”
Arbitru: Adrian Cojocaru / A1: Mircea Grigoriu, A2: Alexandru Vodă

Min 90+3. Arbitrul Adrian Cojocaru pune stop partidei! Astra pleacă cu cele 3 puncte!

Min 81. Iese V. Gheorghe, intră Balaure

Min 70: VOLUNTARI GOOOL!!!!! Ion Gheorghe marchează pentru FC Voluntari. Fotbalistul depăşeşte un adversar şi îl învinge pe Popa

Min 59: Încă o ocazie pentru gazde. Armaş reia cu capul pe spate şi nimereşte transversala

Min 55: Ocazie Voluntari! Marcelo a pus în pericol poarta gazdelor

Min. 51: GOOOOL Astra! Marchează tot Astra Giurgiu. Valentin Gheorghe îşi trece un nou gol în CV.

Min 45: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Astra! 2-0! Budescu înscrie fix înainte de pauză

Min 37: Schimbare tot la gazde. Tavares iese, intră Ion Gheorghe

Min. 26: Schimbare la FC Voluntari. Iese Angelov, intră Stoica

Min 13: GOOOOOOOOL!! Astra Giurgiu marchează! Lavin apără primul şut pe poartă trimis pe Stahl, dar la al doilea nu a mai avut ce să mai facă. Astra deschide scorul!

Min 6. Prima schimbare la Astra Giurgiu! Iese Sousa, întră Ion

Min. 5 Hugo De Sousa cere schimbare după doar 5 minute de când a început partida! Se pare că ar fi vorba de o problemă medicală

Min 1. A început partida!

FC Voluntari trece printr-o perioadă nefastă. Ilfovenii nu au obţinut nici o victorie în anul 2021. Nici Astra nu stă mai bine, giurgiuvenii au înregistrat ultima victorie în 21 decembrie, 6-1 cu UTA Arad.
Astra este pe locul 13 în clasament, cu doar 19 puncte. FC Voluntari este pe locul 15 în Liga I, cu doar 17 puncte. Ambele formaţii au nevoie de o victorie ca de aer.

Afla mai multe despre: astra giurgiu