VIDEO FCSB – Chindia 1-0. FCSB se impune la limită pe Naţional Arena. Chindia Târgovişte, gol anulat în minutul 64

FCSB se impune la limită, pe Naţional Arena, în faţa formaţiei Chindia Târgovişte, scor 1-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 23 de Darius Olaru. Oaspeţii au avut un gol anulat marcat cu mâna de Daniel Florea în minutul 64, motiv pentru care, mijlocaşul a văzut cartonaşul galben de la Adrian Cojocaru, arbitrul partidei. Veste proastă pentru Dragoş Nedelcu, mijlocaşul a cerut schimbare după nici 13 minute de joc. Conform primelor informaţii, a resimţit dureri musculare.

FCSB este, în continuare, lider în clasamentul din Liga I, cu 51 de puncte. În timp ce, adversara de azi, Chindia Târgovişte este pe locul 8, cu 29 de puncte.

VIDEO FCSB - Chindia Târgovişte 1-0 (Olaru 23)

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, Haruţ, Nedelcu, Radunovici - Oaidă. Şut, Olaru - Moruţan, Fl. Coman, Oct. Popescu
Rezerve: Straton, V. Creţu, Miron, Simion, Vukusic, Perianu, I. Cristea, Vână, Buziuc
Antrenor: Toni Petrea

Chindia: M. Aioani - Căpuşă, Iacob, Piţian, C. Dinu - Neguţ, Rata, Dulca, Diaz - D. Florea, D. Popa
Rezerve: D. Moldovan, Kocic, M. Costea, Fomba, A. Şerban, Berisha, Mitrea, Yameogo, Celea
Antrenor: Emil Săndoi

Stadion: Arena Naţională, Bucureşti
Arbitru: Adrian Cojocaru / A1: Laszlo Bucsi, A2: Mihai Marica

Min 90+3: S-a terminat meciul de pe Naţional Arena!

Min 64: Gol anulat Chindia! Florea înscrie cu mâna dintr-o centrare dată de Mitrea

Min 50: Andrei Piţian încearcă un şut de la distanţă! Ocazie bună pentru Chindia Târgovişte

Min 48: Ocazie Florinel Coman! Fotbalistul şutează de la distanţă, dar portarul Chindiei boxează de sub transversală

Min 45+2: Pauză pe Arena Naţională!

Min 23: GOOOOOL FCSB!!!! Darius Olaru deschide scorul! Mijlocaşul îl surprinde pe Aioani, care nu reuşeşte să respingă şutul adversarului de la FCSB

Min 17: Ocazie FCSB! Moruţan şutează pe lângă poarta apărată de Marian Aioani

Min 13: Dragoş Nedelcu acuză probleme musculare şi cere schimbarea! Intră Miron

Min 1. A început partida de pe Arena Naţională!

FCSB are nevoie de o victorie pentru a rămâne pe primul loc în Liga I. Formaţia lui Toni Petrea este ameninţată de CFR şi Craiova, care s-au apropiat destul de mult. CFR-ul, cu o victorie, mâine la Mediaş, ar ocupa prima poziţie în Liga I. Chindia traversează cea mai slabă perioadă din acest sezon. Nu a mai câştigat de 6 etape şi a căzut în afara locurilor de play-off, pe 8, cu 29 de puncte.

Afla mai multe despre: chindia targoviştefcsb