Final de campionat în Anglia! City se impune la Brighton şi câştigă titlul. Florin Andone a jucat 25 de minute la gazde

Premier League

Liverpool şi Manchester City au dus o luptă cap la cap pentru titlu în ultima etapă din Premier League. Ambele au reuşit victorii facile. Cetăţenii, pe terenul lui Brighton, cormoranii, pe Anfield, cu Wolverhampton.

Campioana din Premier League s-a decis pentru a opta oară în ultima etapă a sezonului. De fiecare dată până acum liderul de dinaintea rundei finale a avut câştig de cauză. Aşa s-a întâmplat şi acum. Trupa lui Guardiola a terminat sezonul cu un punct peste urmăritoarea Liverpool. Toate meciurile rundei cu numărul 38 s-au jucat la aceeaşi oră, inclusiv cele două partide ale contracandidatelor la titlu.

FINAL | Brighton - Manchester City 1-4 (Murray '27 / Aguero '28, Laporte '38, Mahrez '64, Gundogan '72)

FINAL | Liverpool - Wolverhampton 2-0 (Mane '17, '82)

Afla mai multe despre: cityliverpoolpremier league