Flavius Daniliuc, gol decisiv în Ligue 1 pentru Nice! Fotbalistul de origine română, la primul gol în actuala stagiune

Flavius Daniliuc, fundaşul austriac de origine română, a maract pentru Nice în Ligue 1.

Fotbalistul de 19 ani care are în cv-ul său echipe ca Real Madrid sau Bayern Munchen a marcat golul doi al echipei antrenate de Adrian Ursea.

El a punctat în minutul 58 după o pasă a lui Gouiri. Acelaşi Gouiri deschisese scorul din penalty în minutul 19, dar gazdele de la Rennes au reuşit să restabilească egalitatea prin Terrier, înainte de pauză.

Flavius Daniliuc este cotat în prezent la 4 milioane de euro. El a jucat în actuala stagiune în 17 meciuri, dintre care 15 în Ligue 1 şi două în UEFA Europa League. A fost primul gol al sezonului pentru fotbalistul de origine română

Nice s-a impus la final cu 2-1, golul lui Daniliuc dovedindu-se decisiv pentru echipa lui Adrian Ursea.

Afla mai multe despre: flavius daniliuc