Florin Andone, nemulţumit de rezultatul cu Spania: "Meritam un egal. Sunt mândru de colegii mei"

România a pierdut meciul cu Spania, scor 1-2, însă Florin Andone consideră că echipa pregătită de Cosmin Contra ar fi meritat un egal în meciul de pe Arena Naţională.

"Din păcate, nu am reuşit să egalăm. Am încercat în ultimele minute, am avut ocazii, dar aşa este fotbalul. Au jucători foarte valoroşi, au ştiut să ţină de minge în ultimele minute, iar eu pot spune că sunt mândru de ce am făcut în teren.

Cred că meritam egalul. Tătăruşanu a fost omul meciului, dar în a doua repriza noi meritam mult mai mult. Din păcate, nu a fost să fie. Ştiam ce ne aşteaptă, o echipă foarte puternică, trebuia să stăm închişi, însă au fost prea puternici în prima repriză. Am scăpat bine doar cu 1-0 la pauză. După primul gol marcat de noi, chiar am avut şansa de a egala" , a declarat Florin Andone la Pro TV.

Mai ai câteva secunde libere? Vezi şi postările Telekom Sport! Merită!

Statia de Metrou Muncii dupa Romania - Spania #fani #fans #metrou #subway #echipanationala #telekomsportromania #fotbal