Florin Andone s-a calificat cu echipa Cadiz în optimile Cupei Spaniei! Românul a evoluat 80 de minute

Formaţia Cadiz, la care joacă Florin Andone, s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei Spaniei, trecând în 16-imi de formaţia de eşalon secund Fuenlabrada, scor 1-0.

Victoria a venit datorită unui gol marcat în minutul 90+3 de Alarcon. Florin Andone a jucat până în minutul 79.

Până acum, s-au mai calificat în optimile Cupei Spaniei echipele Espanyol Barcelona, Real Sociedad, Real Mallorca, Valencia, FC Barcelona, Atletico Baleares (liga 3), Rayo Vallecano, Betis Sevilla, Girona (liga 2) şi Real Madrid.

Joi, se mai dispută în 16-imi partidele Sporting Gijon (liga 2) – Villarreal, Real Zaragoza (liga 2) – FC Sevilla, Atletico Mancha Real (liga 4) – Athletic Bilbao, Almeria (liga 2) – Elche şi Rayo Majadahonda (liga 3) – Atletico Madrid.

Afla mai multe despre: cadiz-spania-andone