Florin Andone şi-a luat gândul de la finala Cupei Angliei. Manchester City a eliminat-o pe Brighton şi aşteaptă să-şi afle adversara

Manchester City s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a trecut în semifinale de echipa lui Florin Andone, Brighton, cu scorul de 1-0.

Meciul s-a disputat pe stadionul Wembley, iar golul a fost marcat de Gabriel Jesus, în minutul 4.

Florin Andone a intrat pe teren în minutul 66. În a doua semifinală se întâlnesc, duminică, tot pe Wembley, echipele Watford şi Wolverhampton.

Anul trecut, trofeul a fost câştigat de Chelsea Londra, care în acest sezon a ajuns până în optimile competiţiei.

Afla mai multe despre: cupa anglieimanchester citygabriel jesuschelsealondra