Florin Andone şi Brighton au remizat pe terenul lui Arsenal. Dedicaţie emoţionantă a lui Hanca pentru Ekeng! Antal a punctat în Lituaniagalerie foto

Liviu Antal şi Sergiu Hanca au marcat pentru echipele lor în Lituania şi Polonia. Florin Andone a scos un rezultat de egalitate cu Brighton pe terenul lui Arsenal

Sergiu Hanca a marcat un gol din penalty pentru Cracovia, în meciul câştigat pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa echipei Lechia Gdansk. Hanca a înscris în minutul 74. El i-a dedicat golul fostului său coechipier de la Dinamo, Patrick Ekeng. Soţia lui Hanca a postat pe contul său oficial de Instagram un mesaj special pentru fostul fotbalist de la Dinamo, care a decedat în ziua de 6 mai 2016.

Formaţia Brighton, la care joacă Florin Andone, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Arsenal Londra, într-un meci din etapa a XXXVII-a, penultima a campionatului Angliei. Arsenal a deschis scorul prin Aubameyang, în minutul 9, din penalty. Brighton a egalat tot din penalty, în minutul 61, prin Glenn Murray.

În Serie A, Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa AS Roma, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Italiei. Genoa a ratat un penalty la ultima fază a meciului şi îţi îngreunează misiunea de salvare de la retogradare. Etapa viitoare, formaţia genoveză are un meci extrem de dificil contra echipei Atalanta Bergamo.

Florin Andone a intrat pe teren în minutul 78, în locul autorului golului echipei sale.

Afla mai multe despre: liviu antalflorin andonesergiu hanca