Florin Maxim impresionează la Hunedoara: ”Ne-am ridicat la nivelul unui adversar de Liga 1” Fanii l-au ovaţionat în timpul interviului VIDEO

Fotbal intern

FCSB s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 5-3 (2-0, 3-3), pe CS Hunedoara, din liga a treia, după prelungiri.

Au marcat: Vlad '58, Hergheligiu '70, Simon '83 / Stoica '19, '50, Oaidă 31, Musi '95, Valentin Gheorghe '98.

Antrenorul hunedorenilor, Florin Maxim rămâne neînvins pe banca tehnică a echipei sale. După meci, printre scandările suporterilor locali, Maxim a mărturisit:

”E frumos ce se întâmplă ce să zic am fost la finalul celor 90 de minute egalii FCSB-ului şi am întors un rezultat de la 3 la 0. Le-am spus şi jucătorilor, să nu-i respectăm mai mult decât trebuie. Până au intrat în ritm până au simţit adversarul cam prea tarziu, am făcut prea mult efort sa egalăm, dar ma bucur că am facut un meci bun şi ne-am ridicat la nivelul unui adversar de Liga 1. În prelungiri diferenţa o fac şi schimbările, la noi în afară de Robert Cristian, la noi au intrat jucători născuţi în 2004, 2005, aşa ne-am orientat. Să avem în campionat juniori, le prevăd un viitor bun, dar se vede diferenţa

Putem să-l catalogăm ca un eveniment, a fost pentru orasul nostru. Ce s-a întâmplat de centenar şi după, nu face decât să mă bucure. Noi am făcut lucrurile să se mişte în oraşul asta şi ei trebuie să fie mândri de ce au realizat pana acum” a spus Florin Maxim, la finalul partidei.

Afla mai multe despre: cs hunedoaraflorin maxim