Florin Tănase are explicaţia pentru înfrângerea de la Iaşi: ”Mereu se întâmplă aşa când ne întoarcem de la naţională”

FCSB a pierdut cu 1-0 meciul din deplasare cu CSM Poli Iaşi, iar Florin Tănase ştie motivul pentru care roş-albaştrii au făcut un joc modest.

Căpitanul FCSB-ului consideră că prezenţa mai multor jucători la loturile echipelor naţionale e cauza prestaţiei teribile de la Iaşi.

Am avut atitudine, dar azi am avut puţin ghinion. Dacă marcam în prima repriză, altul era rezultatul, dar am primit apoi repede gol în repriza secundă şi n-am mai putut reveni.

S-a întâmplat la fel ca în trecut, după o pauză competiţională nu mai putem evolua la fel de bine. Am fost mulţi la loturile naţionale şi e destul de greu, dar ne vom intra din nou în formă. Am pierdut un meci după mult timp, iar acum ne dorim să bifăm o serie de victorii pentru a ne desprinde în campionat”, a spus Florin Tănase

Afla mai multe despre: tanaseiasifcsbexplicatie