Focar de COVID-19 la Salzburg! Au fost depistate 15 cazuri de infectare

FC Salzburg a anulat antrenamentul de miercuri, după ce a înregistrat 15 cazuri de coronavirus, cei infectaţi fiind jucători şi membri ai staffului.

Testele s-au făcut marţi, după ce echipa a avut o pauză de două zile. Unii dintre cei infectaţi au simptome minore. Toţi infectaţii sunt în carantină. Focarul de covid-19 de la Salzburg a apărut la o săptămână după ce echipa a remizat cu Bayern Munchen, scor 1-1, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Returul este programat la 8 martie.

Salzburg-Bayern 1-1, în optimile de finală UEFA Champions League

Bayern Munchen a remizat în deplasare cu FC Salzburg, scor 1-1, prin golurile marcate de Coman, în minutul 90, respectiv Adamu, în minutul 21.

Au evoluat echipele:

RB Salzburg: Köhn -  Kristensen, Solet, Wöber, Ulmer - Capaldo, Camara, Seiwald (Sucic '82) - Aaronson - Okafor (Adamu '12), Adeyemi (Kjaergaard '87). Antrenor: Matthias Jaissle

Bayern Munchen: Ulreich -  Pavard, Süle, Hernandez - Gnabry (Choupo-Moting '77),  Kimmich, Tolisso (Sabitzer '82), Coman - Müller, Sané - Lewandowski. Antrenor: Julian Nagelsmann

Afla mai multe despre: salzburg-bayern-covid