Formă excelentă pentru Nicolae Stanciu! Românul a marcat pentru Slavia Praga în partida cu Teplice VIDEO

Nicolae Stanciu a marcat în partida dintre Slavia Praga şi Teplice. Românul a fost schimbat după 55 de minute. Slavia s-a impus cu scorul de 5-1.

Internaţionalul român a fost titularizat din nou în echipa Slaviei şi a reuşit să marcheze golul de 2-0 al formaţiei sale în partida cu Teplice.

Românul a punctat în minutul 13 după o combinaţie cu Vladimir Coufal. Slavia a început ca din tun meciul şi îşi conducea adversara cu scorul de 2-0 după primul sfert de oră al meciului. Până la final, gazdele au marcat de cinci ori.

Stanciu a fost titular, a marcat în minutul 13, şi a fost înlocuit în minutul 55.

Pentru Slavia au mai înscris Olainka '2, Musa '27, Holes '52 şi Takacs '68, în timp ce pentru Teplice a punctat Mares '63 (penalti).

Sursa: Looksport

Afla mai multe despre: nicolae stanciu