Formaţia lui Răzvan Lucescu învinsă în Irlanda. PAOK a cedat surprinzător în faţa lui Bohemian

PAOK Salonic a pierdut manşa tur disputată în Irlanda cu Bohemian.

Coote a marcat în minutele 23 şi 53 şi a produs surpriza  pe Aviva Stadium din Dublin. Formaţia lui Răzvan Lucescu a reuşit să marcheze totuşi în minutul 78, atunci când Nelson Oliveira, noua achiziţie a grecilor, a marcat din pasa lui Murg.

Răzvan Lucescu a trimis în teren următorul 11:

• Paschalakis - Rodrigo, Varela, Michailidis, Vieirinha - Esiti, Schwab - Zivkovic, Kagawa, El Kaddouri - Oliveira.

La PAOK au mai intrat după pauză Tzolis, Biseswar, Kurtic, Murg şi Swiderski.

În celălalt meci al zilei disputat în preliminariile Europa Conference League, Linfield a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Fola din Luxemburg.

În singurul meci al zilei disputat în preliminariile Europa League, Nefci Baku şi HJK Helsinki au terminat la egalitate, 2-2.

Afla mai multe despre: paok salonicrăzvan lucescu