Fotbaliştii campioanei au fost mulţumiţi de victoria de la Arad: ”1-0 este scorul perfect”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1. Golul a fost marcat de Chipciu, în minutul 27.

Unul dintre cei mai buni jucători ai campioanei a fost portarul Cristi Bălgrădean: ”Am transpirat serios. Am avut şi noroc pe final, dar cel mai important e că am câştigat. 1-0 este scorul perfect” a spus goalkeeperul CFR-ului.

Bălgrădean a jucat pentru UTA, dar nu a fost întâmpinat călduros de localnici: ”Veneau şi sticlele, uite aşa treceau sticlele, nu e problemă. Am jucat aici în Liga 2, m-am simţit bine, am stat opt ani la rând, nu aş avea de ce să am ceva cu cineva de aici”

Portarul campioanei speră ca această victorie de la Arad să trezească spiritul care a făcut-o campioană pe CFR: ”Sper că odată cu această victorie a revenit spiritul CFR-ului. Aţi văzut cum au alergat, cum s-au bătut, şi asta e cel mai important. Eu mereu m-am simţit sigur când am jucat pentru CFR Cluj. Au fost şi momente când nu am jucat, dar nu mai contează, sunt bine acum” a încheiat Bălgrădean.

Afla mai multe despre: bălgrădean