FOTO | Dunărea Călăraşi a dat lovitura cu ultimul transfer! Alexa a adus un jucător cu patru titluri de campion în Liga 1galerie foto

Dunărea Călăraşi a pornit ca din puşcă în 2019. A ţinut-o în şah pe FCSB, cu care a terminat la egalitate, scor 1-1, şi a câştigat duminică în faţa Concordiei Chiajna cu 2-1, cu un gol marcat în ultimul minut al prelungirilor.

Şi asta nu a fost tot. Astăzi a bifat un nou transfer. Dan Alexa l-a convins pe Gabriel Iancu să i se alăture la Călăraşi. Crescut la Academia Hagi, Iancu a mai evoluat la FCSB, cu care şi-a trecut în cont trei titluri de campion (2012-2013, 2013-2014 şi 2014-2015), Karabukspor, Termalica şi FC Voluntari. Pentru ilfoveni a bifat însă doar 13 minute în prima parte a sezonului.

Afla mai multe despre: dunărea călăraşigabriel ianculiga 1