FOTO | FC Barcelona a ajuns să fie ironizată de cei de la Levante: ”Ce ar trebui să căutaţi pe Google”

La Liga

Administratorii contului de Instagram al clubului Levante au ironizat FC Barcelona, după ce formaţia din Valencia a învins, cu 3-1, campioana Spaniei, informează marca.com.

"Ar trebui căutat pe Google <Ce poţi face în şapte minute?", au scris cei de la Levante pe Instagram, după ce jucătorii antrenaţi de Paco Lopez au întors în şapte minute scorul întâlnirii de duminică.

Deberías Googlear "¿Qué hacer en 7 minutos?" #LevanteBarça

A post shared by Levante UD (@levanteud) on

Alături de mesaj a fost postată o imagine cu rezultatele căutării, la secţiunea ştiri apărând cele despre rezultatul înregistrat pe Estadio Ciudad de Valencia.

Formaţia FC Barcelona a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa Levante, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Spaniei.

Catalanii au deschis scorul în minutul 38, prin Messi, din penalti.

Gazdele au marcat în repriza a doua trei goluri într-un interval de şapte minute: Campana ’61, Mayoral ’63, Radoja ’68.

Afla mai multe despre: fc barcelona