FOTO | Florin Niţă a jucat prima repriză a meciului cu Grecia purtând în picioare două ghete diferitegalerie foto

Echipa națională

Edi Iordănescu a debutat pe banca României într-un amical contra Greciei, pe stadionul din Ghencea.

Grecii au condus la pauză cu 1-0, după ce Bouchalakis a deschis scorul în minutul 39. De asemenea, adversarii românilor au avut şi un gol anulat în minutul 22. În prima repriză a avut loc o fază ”comică”, care l-a avut în prim-plan pe portarul Florin Niţă.

În minutul 29, Niţă a decis să îşi schimbe ghetele, deoarece nu s-a simţit confortabil la piciorul stâng. Pentru a nu pierde prea mult timp, portarul naţionalei a decis să îşi schimbe o singură gheată, astfel că a evoluat restul reprizei cu o gheată albastră şi una roşie.

La începutul părţii secunde, Florin Niţă a intrat pe teren cu ambele ghete de aceeaşi culoare.

Sursă foto: captură PRO X

Afla mai multe despre: românia-grecia-niţă