FOTO | Jucătorii Corvinului, poză specială în vestiar după ce au umilit-o pe CFR Clujgalerie foto

Cupa României

Echipa de liga secundă Corvinul Hunedoara a eliminat din Cupa României, marţi seara, formaţia CFR Cluj, de care dispus cu scorul de 4-0, producând surpriza sferturilor Cupei României.

Jucătorii Corvinulului au eliminat-o pe CFR Cluj din Cupa României şi a au sărbătorit în vestiar

Clujenii au rămas în zece oameni încă din minutul 11, când Tachtsidis a fost eliminat după o intrare la Marius Lupu, însă în minutul 27 Peter Michael a scăpat singur cu portarul advers şi nu a putut să îl învingă, iar din cornerul rezultat, Muhar a trimis în bara transversală, cu o lovitură de cap.

Gazdele au intrat la pauză în avantaj, după şutul lui Lică, din minutul 43. Marius Coman a majorat avantajul hunedorenilor în minutul 50, iar în minutul 67 Pîrvulescu a înscris cel mai frumos gol al meciului cu un şut superb la vinclu.

Scorul final a fost marcat de Pop, care a închis tabela marcând cu o lovitură de cap la în ultimul minut, 90+2. Corvinul a învins-o pe CFR cu 4-0 şi va juca în semifinale cu învingătoarea din partida FCU Craiova – FC Voluntari.

După finalul partidei, jucătorii Corvinului au fost în extaz şi au sărbătorit în vestiar reuşita.

Sursa foto: Emil Sebastian Popescu/Sport Pictures

Afla mai multe despre: corvinul hunedoaracfr clujcupa româniei