FOTO | Mesajul transmis de Zdenek Ondraşek după ce FCSB a rupt contractul atacantului: "Am atât de multe de spus!"

Zdenek Ondrasek (32 de ani), atacantul care şi-a reziliat contractul cu FCSB, a postat un mesaj pentru de la revedere pentru fanii echipei.

FCSB a oficializat, joi, plecarea lui Ondrasek şi atacantul ceh a ţinut să transmită un mesaj după plecarea de la echipă. Vârful din Cehia s-a rezumat să spună doar că a întâlnit persoane excepţionale, deşi "are atât de multe de spus".

„Salut tuturor! Am atât de multe de spus, dar voi fi scurt. Aş vrea să mulţumesc fanilor pentru sprijin, tuturor celor din club şi fiecărui jucător. Am întâlnit persoane excepţionale şi le doresc numai bine tuturor”, a scris Zdenek Ondrasek, pe Instagram.

Transferat la FCSB la sfârşitul lunii iunie, Zdenek Ondrasek a jucat doar 68 de minute în Liga 1 în tricoul roş-albaştrilor, în meciurile cu FC Botoşani, scor 0-0, respectiv Universitatea Craiova, scor 4-1, şi o repriză în Conference League, în meciul pierdut la loviturile de departajare cu Şahtior Karagandy.