FOTO | N-a marcat, dar a le-a luat ochii fanilor! Suporterii lui Rangers s-au înclinat în faţa lui Ianis Hagi după o fază din meciul cu Antwerp

Ianis Hagi (22 de ani) a fost titular în Rangers - Antwerp 5-2 şi, deşi n-a marcat şi nici n-a oferit vreo pasă de gol, a reuşit totuşi să le ia ochii fanilor scoţieni. Reacţiile au curs pe reţelele sociale.

La golul de 3-1 pentru Rangers, marcat de Ryan Kent, în minutul 55, Hagi Jr. a jucat milimetric o fază care i-a ieşit perfect liderului din Scottish Premiership. Ianis a primit mingea de la Glen Kamara între doi adversari, a judecat faza excelent şi l-a lansat pe Morelos. Columbianul a depăşit şi el un fotbalist de la Antwerp şi i-a pasat perfect lui Kent, care a înscris din apropiere.

Pasa cu care Ianis Hagi l-a deschis excelent în dreapta pe Kamara i-a încântat pe fanii lui Rangers, care au reacţionat imediat pe Twitter.

Ianis Hagi a început meciul cu Antwerp ca titular şi a jucat până în minutul 71. Rangers s-a calificat în optimile Europa League cu scorul de 9-5 la general.

Afla mai multe despre: ianis hagirangerseuropa league