FOTO | Ronaldo a intrat pe Instagram după golul fabulos marcat cu Juventus. Ce mesaj a postat

Cristiano Ronaldo a reuşi unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria Ligii Campionilor. Portughezul a reluat din ”foarfecă” o centrare de pe dreapta şi a fost aplaudat de suporterii lui Juventus.

Starul portughez a fost omul meciului cu Juventus, pe terenul căreia Real Madrid a câştigat cu 3-0. Ronaldo a deschis scorul încă din minutul 3, dar execuţia serii a venit în minutul 64. Portughezul a făcut 2-0 cu o ”foarfecă” perfectă, după o centrare a lui Carvajal.

După meci, Cristiano Ronaldo şi-a postat golul pe Instagram şi a ataşat următorul mesaj: ”Munca multă aduce rezultate”. De altfel, Ronaldo exersează mult la antrenamente astfel de execuţii.