FOTO şi VIDEO | Offside nesemnalizat la golul marcat de PSG în prima repriză cu Liverpoolgalerie foto

PSG a marcat primul gol din actuala stagiunea de Liga Campionilor în minutul 40, când Liverpool conducea deja cu 2-0. Golul lor însă nu trebuia să fie validat din cauza unui offside la Cavani.

În momentul centrării lui Angel Di Maria, Cavani era în poziţie clară de offside. Balonul i-a fost adresat lui, uruguayanul a încercat o execuţie din foarfecă, ratată, şi nu a atins mingea, care a sărit după aceea dintr-un jucător al lui Liverpool la Meunier, care a marcat.

Chiar dacă nu a atins mingea, Cavani a arătat că vrea să joace mingea şi a influenţat faza.

Afla mai multe despre: cavanigoloffsidepsgmeunierliverpool