FOTO | Simona Halep, extrem de nervoasă! Momentul în care liderul WTA a cedat în meciul cu Kanepigalerie foto

Simona Halep are parte de un debut dificil la Australian Open, iar liderul WTA a fost întrebuinţat serios în confruntarea cu Kaia Kanepi (71 WTA). Sportiva din Estonia a câştigat primul set la tie-break, iar evoluţia avută în prima manşă a nemulţumit-o evident pe Halep.

Simona şi-a pierdut cumpătul la scorul de 4-4, după un punct câştigat de adversară. Halep a început să-şi lovească cu putere pulpa dreaptă şi a avut o reacţie nervoasă şi la adresa staff-ului ei.

"Picioare, picioare!", a strigat Halep după ce s-a lovit, ulterior părând se adreseze spre cei care stăteau în loja ei, evident nemulţumită de o reacţie a acestora.

Şi în setul secund Halep a părut frustrată de jocul adversarei şi şi-a exprimat nemulţumirea gesticulând nervos între puncte.

Afla mai multe despre: simona halepwtaaustralian open