FOTO | Suporterii de la FCSB n-au suportat înfrângerea cu Rapidul. ”Protest ad-hoc” chiar pe Arena Naţionalăgalerie foto

Echipa Rapid Bucureşti a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FCSB, în etapa a 15-a din Superligă.

Fanii FCSB-ului au reacţionat după eşecul cu rivala din Giuleşti

Pe Arena Naţională, Rapid a avut un final de primă repriză excellent şi, după ce Papeau a deschis scorul în minutul 39, Paul Iacob a înscris pentru 2-0 în minutul 45+1. Gazdele au trimis odată în bară, prin Alexandru Băluţă, în minutul 41, dar la pauză giuleştenii au intrat în avantaj.

În minutul 65 Dawa a redus din diferenţă, înscriind cu o lovitură de cap. S-a încheiat FCSB – Rapid 1-2. FCSB este lider, cu 31 de puncte, iar Rapid ocupă poziţia a treia, cu 39 puncte.

Imediat după ce Sebastian Colţescu a pus capăt partidei de pe Arena Naţioanală, suporterii de la FCSB şi-au arătat nemulţumirea.

În momentul în care jucătorii de la FCSB mergeau spre galerie, fanii din Peluza Nord au început să scandeze "Ruşine, ruşine să vă fie!".

De asemenea, ultraşii din Peluza Nord le-au întors spatele jucătorilor de la FCSB în semn de protest după înfrângerea împotriva Rapidului.

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Al. Pantea (V. Creţu 56), Ngezana, Dawa, Radunovic - Ov. Popescu (Oct. Popescu 46), Ad. Şut, Olaru - Al. Băluţă (Miculescu 84), Compagno (D. Rotariu 46), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous
  • RAPID: H. Moldovan - Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Oaidă (I. Cristea 90), Al. Albu, Papeau (Onea 80) – Funsho Bamgboye, Borja Valle, Al. Ioniţă II (Kait 75). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Să vină banii la băieţii. Victor Angelescu ”pune presiune” pe Şucu după victoria cu FCSB

Afla mai multe despre: fcsbrapidsuporteri