FOTO | Veste proastă pentru Cosmin Contra. Nicolae Stanciu s-a accidentat şi a fost schimbat la pauză

Nicuşor Stanciu a fost schimbat la pauza partidei Bohemians Praga - Sparta Praga, scor final 1-1.

Schimbarea fotbalistului român a părut extrem de ciudată iniţial, mai ales că decarul Spartei este rareori înlocuit din meciurile echipei sale.

Spre finalul jocului, imaginile surprinse de Telekom Sport pe transmisiunea directă a meciului l-au arătat pe Nicolae Stanciu cu o pungă de gheaţă la picior, semn că acesta a fost motivul schimbării sale.

O veste proastă pentru echipa reprezentativă în vederea meciurilor care urmează pentru naţionala lui Cosmin Contra.

În partida cu Bohemians Praga, Florin Niţă şi Alexandru Chipciu au fost titulari şi au jucat pe toată durata meciului, iar Bogdan Vătăjelu a fost înlocuit după 80 de minute.

Afla mai multe despre: nicolae stanciusparta praganaţională