Fraţii Inzaghi au terminat la egalitate partida dintre Benevento şi Lazio din Serie A

Echipa Lazio, antrenată de Simone Inzaghi, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, marţi, în deplasare, cu Benevento, formaţia pregătită de Filippo Inzaghi, în etapa a XII-a a campionatului italian Serie A.

În partida care a opus echipele antrenate de fraţii Inzaghi, golurile au fost marcate de Immobile, pentru Lazio, în minutul 25, respectiv Schiattarella '45. La oaspeţi, fundaşul Ştefan Radu a fost titular, el fiind schimbat în minutul 80, de Caicedo.

Într-un alt meci, Udinese a remizat, acasă, scor 0-0, cu Crotone.

Lazio ocupă locul 8, cu 18 puncte, iar Benevento este pe 13, cu 12 puncte, la egalitate cu Cagliari (11 jocuri) şi Bologna (11), de pe locurile 11-12. Udinese este pe locul 10, cu 14 puncte, iar Crotone, pe locul 20, ultimul, cu şase puncte, la egalitate cu Torino şi Genoa, ambele din 11 meciuri şi clasate pe locurile 18-19.

Lider este AC Milan (11), cu 27 de puncte.