VIDEO | Borussia Dortmund, victorie clară cu Freiburg! Reus & Co rămân aproape de liderul Bayern

Bundesliga

Borussia Dortmund continuă cursa de urmărire a liderului Bayern. Echipa antrenată de Lucien Favre a făcut spectacol la Freiburg şi a marcat câte două goluri în fiecare repriză. Borussia a deschis scorul în minutul 12, în urma unei faze superbe.

Freiburg - Dortmund 0-4 (Sancho 12, Reus 54, Gotze 79, Alcacer 80 pen.)

Reus a pasat, iar Sancho a înscris. Apoi, căpitanul oaspeţilor a trecut la finalizare. Guerreiro l-a găsit excelent pe Reus la al doilea gol. Jucătorii oaspeţilor au continuat marşul în actul secund. Gotze a înscris din pasa aceluiaşiReus. Paco Alcacer a reuşit al 18-alea său gol din acest sezon şi a stabilit scorul final, Freiburg - Dortmund 0 - 4.

ECHIPELE de start

• FREIBURG: Schwolow - Stenzerl, Schlotterbeck, Heintz, Gunter - Haberer, Hofler, Frantz, Grifo - Niedrlechner, Waldschmidt
  • BORUSSIA: Bürki – Wolf, Weigl, Akanji, Diallo – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (c), Guerreiro - Götze

Afla mai multe despre: freiburgborussia dortmundbundesliga