Frosinone - Parma 2-2. Dennis Man a marcat pentru echipa lui Maresca, la primul meci în noul sezon din Serie B

Dennis Man a fost titular şi a marcat în primul meci al sezonului din Serie B pentru Parma.

Românul a avut o prestaţie consistentă în deplasarea de la Frosinone, remarcându-se încă din prima repriză, atunci când Brunetta nu a reuşit să profite de pasa sa pentru a deschide scorul.

Frosinone - Parma a fost 1-1 la pauză, dar în minutul 52, Dennis Man a reuşit să marcheze golul doi al echipei sale şi a fost aproape să aducă prima victorie oficială a sezonului pentru noul antrenor al Parmei, Enzo Maresca. Man a finalizat, elegant, pe lângă portar.

Doar că în minutul 89, gazdele au reuşit să marcheze golul egalizator prin Charpentier. Frosinone - Parma s-a terminat 2-2.

Frosinone - Parma 2-2

Frosinone: Ravaglia - Brighenti, Gatti, Szymanski, Zampano - Rohden, Maiello, Boloca - Canotto, Ciano, Zerbin

Parma: Buffon - Sohm, Balogh, Osorio, Gagliolo - Schiattarella, Juric; Man, Vazquez, Brunetta; Tutino

Min 89. Gazdele egalează prin Charpentier

Min 52. GOOOOL Dennis Man! Românul îşi aduce echipa în avantaj

Min 41. Gol Parma! Tutino este autorul golului, din pasa decisivă venită de la Brunetta

Min 31. Gol marcat de formaţia gazdă. Zerbin produce deschiderea scorului

Parma începe sezonul de Serie B cu o deplasare dificilă pe terenul celor de la Frosinone. Parma este considerată însă una dintre marile favorite la promovare în acest sezon. Potrivit bookmakerilor, formaţia lui Man şi Mihăilă se va lupta pentru prima poziţie cu Monza, Brescia, Crotone sau Benevento.

Afla mai multe despre: dennis manparma