Fundaşul central al celor de la FCSB, Andrei Miron, s-a accidentat în meciul cu Sepsi şi poate lipsi tot play-off-ul

Miron s-a accidentat în prima repriză chiar după golul de 1-0 marcat de Florin Tănase şi este suspect de ruptură.

FCSB poate pierde locul 1 în clasament dacă CFR se impune în meciul cu Craiova, însă aceasta nu este singura veste proastă pentru formaţia bucureşteană.

Andrei Miron, titular pe postul de fundaş central, s-a accidentat în remiza de ieri, scor 1-1 cu Sepsi, iar după primele investigaţii, acesta este suspect de ruptură. În cazul în care suspiciunile se adeveresc, FCSB nu va mai putea conta pe jucător pentru meciurile din play-off. Miron s-a accidentat în prima repriză chiar după golul de 1-0 marcat de Florin Tănase.

FCSB a terminat sezonul regulat cu 65 de puncte şi este la 2 puncte în faţa celor de la CFR. De când s-a introdus sistemul de play-off şi play-out în Liga 1, campioana României a fost de fiecare dată formaţia care a tereminat sezonul regulat pe primul loc al clasamentului. CFR are ocazia de a termina pe primul loc sezonul regulat cu o victorie în ultima etapă la Craiova.