Gabi Tamaş is back! Fundaşul de 35 de ani a revenit cu gol în România. Cum a marcatgalerie foto

Astra Giurgiu

Gabi Tamaş a început ca titular meciul amical pe care Astra l-a jucat împotriva celor de la Pucioasa, din liga a treia, şi a reuşit să şi înscrie.

Fostul fundaş al echipei naţionale a marcat cu o lovitură de cap unicul gol al giurgiuvenilor din prima repriză a partidei începute la ora 18. La pauză s-a intrat la egalitate, 1-1, dar Florentin Matei a adus victoria giurgiuvenilor, scor 2-1.

Gabriel Tamaş a revenit acum două zile în România, dar încă nu a semnat un contract cu Astra. Tamaş a jucat ultima dată în România la FCSB, de unde a plecat, în vara lui 2017, la Hapoel Haifa.

Afla mai multe despre: tamasastragol