Gâlcă, un nou meci dramatic în Danemarca! A pierdut pe final şi va juca barajul pentru evitarea retrogradării

Vejle a fost învinsă de Aarhus, scor 4-2, după ce a condus de două ori şi a primit goluri în minutele 86 şi 90+4.

Vejle era ultima clasată în grupa A a play-out-ului şi înfrângerea practic nu îi mai permite să mai urce în clasament chiar în cazul unei victorii în etapa de final a acestei faze. Echipa pregătită de fostul antrenor al celor de la FCSB a fost învinsă pe teren propriu deşi a avut avantaj la pauză după dubla ucraineanului Yurcenko.

Golurile au venit în momentul în care Vejle rămăsese în inferioritate numerică după eliminarea brazilianului Alan Sousa. Şi aşa au jucat gazdele şi restul celor 60 de minute din meci. Adversarii au dat lovitura într-un final nebun în care Mortensen a reuşit dubla iar Sana a închis tabela la 4-2 în favoarea lui Aarhus. Înfrângerea o trimite pe Vejle la un prim baraj pentru rămânerea în prima ligă, cel mai probabil în faţa celor de la Hobro.

Afla mai multe despre: vejlegâlcădanemarcabaraj