Debut perfect pentru Răzvan Lucescu la Al Hilal. Echipa românului a învins în Austria o formaţie de amatori cu scorul de 10-0.

Al Hilal, la primul meci cu Răzvan Lucescu pe banca tehnică a învins formaţia de amatori Sppittal An Der Drau (liga a patra din Austria) cu scorul de 10-0.

În prima repriză, Hilal a marcat de şase ori, iar Bafetimbi Gomis a făcut spectacol. Francezul a marcat trei din cele şase goluri are echipei lui Lucescu, în timp ce Ahmed, Hatan şi Giovinco au stabilit scorul pauzei.

La reluare, Al Hilal a mai punctat de patru ori. De această dată, pe lista marcatorilor s-a regăsit brazilianul Carlos Eduardo, care a reuşit o ”dublă”. Shalboub şi Jubaya au marcat celelalte goluri ale echipei lui Lucescu Junior. Vezi aici o galerie foto de la meci.

Afla mai multe despre: răzvan lucescual hilal