Cupa Mondială

Uruguay a ratat calificarea în semifinalele Cupei Mondiale după ce a pierdut cu 2-0 în faţa Franţei. La final, jucătorii sud-americani au izbucnit în lacrimi.

Naţionala Uruguayului a reuşit să ajungă până în sferturile Cupei Mondiale, însă Franţa s-a dovedit un adversar mult prea tare. ”Cocoşii galici” au câştigat cu 2-0, printr-un gol marcat de Varane şi un altul venit pe o eroare foarte gravă făcută de Muslera, care a scăpat în poartă şutul lui Griezmann.

La final, Suarez&Co au izbucnit în lacrimi. Cel mai afectat a fost Gimenez, care a început să plângă înainte să se fluiere finalul meciului.

Sursa foto: gettyimages.com.

Afla mai multe despre: uruguayfrantacupa mondialasuarez