Game Over! Anunţul făcut după umilinţa suferită de Arsenal pe Anfield! Ce salariu cere Ramsey la noua echipă

Premier League

Mijlocaşul galez Aaron Ramsey vrea să plece de la Arsenal la Juventus Torino şi cere un salariu de 10 milioane de euro pe an, scrie calciomercato.com.

Contractul lui Aaron Ramsey cu Arsenal expiră în vara anului viitor, iar jucătorul este dorit şi de Paris Saint-Germain.

În vârstă de 28 de ani, Ramsey a jucat 23 de meciuri pentru Arsenal în acest sezon.

Sâmbătă seară, Ramsey a fost titular în meciul pierdut la scor de Arsenal pe terenul lui Liverpool, 1-5. Tunarii au deschis scorul, însă gazdele au întors rezultatul în doar câteva minute, iar la pauză conduceau deja cu 4-1.

Afla mai multe despre: ramseyarsenaljuvenuts