Gaz Metan a remizat cu Rapid. Reacţia lui Ilie Poenaru: "Am un grup bun"

Formaţia Rapid a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul susţinut, vineri, în deplasare, în compania echipei Gaz Metan Mediaş, în etapa a XXIV-a din Liga 1 Casa Pariurilor.

Pentru Gaz Metan a marcat Lixandru, în minutul 55, în timp ce pentru Rapid a punctat Goge, în minutul 3.

Ilie Poenaru, antrenorul echipei Gaz Metan, a vorbit despre remiza de pe teren propriu.

"Noi credem în şansa noastră şi ştim ce muncim, ce facem. Am un grup de caractere, un grup bun. Se vede şi se reflectă în teren că îşi doresc. Am început rău, am primit gol în primele minute.

Le-am spus să stăm mai organizaţi în primele minute, din păcate am primit gol foarte uşor, o lipsă de organizare, de reacţie şi de aici a trebuit să alergăm foarte mult pentru a obţine acest punct care e unul bun, de moral, împotriva unei echipe de tradiţie. Dar sunt puţin dezamăgit, în sensul în care puteam să câştigăm cele trei puncte, cred eu meritate în repriza a doua", a declarat Poenaru.

Afla mai multe despre: ilie poenarugaz metanrapid